Volvo 9700DD Avrupaya Açılıyor.

Nurettin Çelik - 15 Şubat, 2021 - 570
Nurettin Çelik
Geçtiğimiz yıllarda Volvo, Yeni 9000 DD serisini lansmanda tanıttı ancak tanıtılan bu model daha çok brezilya,meksika gibi ülkeler içindi.

Volvo, Yeni 9700 DD'yi avrupa yollarına hazırlayıp 4 Şubatta Online Bir Etkinlik ile tanıttı. Avrupada zaten 2 katlı otobüsler oldukça popüler.
Dış tasarıma baktığımızda aslında volvonun çizgilerini hiç bir şekilde kaybetmemiş. Keskin hatlar kesinlikle otobüsü daha heybetli yapmış. Tabiki busworld 2021 fuarında bu aracın videosunu çekip sizler için yayınlayacağız.

İç tasarıma şöyle bir yolcu gözüyle bakarsak bence muazzam olmuş en son setra 431 DT modelleri ülkemize gelmişti sonrası yok zaten, iki katlı otobüslere biraz açız  desek yeridir. Kaptan köşküne baktığımızda klasik volvo direksiyonunu ve kokpitini görüyoruz. Bence Volvo bu kokpit işine biraz daha çalışması gerekiyor!

Volvo, Kalitesiyle tüm dünyaya kendini kanıtlamış bir marka 2 katlı otobüs pazarına avrupada girmesi tabiki tüm dengeleri sarsacak gibi görünüyor. Şimdiden 22 adet sipariş aldı bile! Ülkemiz aksine avrupada yolların imkan verdiği kadarıyla yolcu kapasitesi fazlaca olan otobüsler tercih ediliyor.  Şahsen yurtdışına gittiğimde bazı şehirlerin ve ülkelerin hava alanlarında kapıda bekleyen bir çok iki katlı otobüs gördüm ve full dolu olarak gidiyorlardı.

Teknik Özellikler:
Yükeklik: 4 m.
Uzunluk:14.8 m.
Yolcu Kapasitesi: Up to 96.
Bagaj Kapasitesi: Up to 8 m3.
Motor Bilgileri: Volvo D11K, 460 hp, I-Shift Vites.
Şasi Bilgisi: Volvo B11RLE, 6x2.
Gövde: Carrus Delta Oy.
Tuvalet isteğe özel olarak eklenebilir.
 

Related Articles

Business

Mercedes Benz Atego Otobüsü (Mini Travego)

By. Nurettin Çelik21 Eylül, 20182698
Business

Mercedes Benz Türk 20 Nisanda Üretime Başlıyor

By. Nurettin Çelik16 Nisan, 2020634