Mercedes Benz Türk 20 Nisanda Üretime Başlıyor

Nurettin Çelik - 16 Nisan, 2020 - 600
Nurettin Çelik

Mercedes-Benz Türk’ün üretim faaliyetlerine tekrar başlaması hakkında yazılı açıklamada aşağıdadır.

Mercedes-Benz Türk olarak, dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, 23 Mart’tan itibaren Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 28 Mart’tan itibaren de Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize 20 Nisan’a kadar ara vermiştik.

İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek, 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 


Related Articles

Business

Otokar'dan Yeni Elektrikli Otobüs Otokar E-Kent C

By. Nurettin Çelik23 Kasım, 2019631
Business

Golden Dragon Bus'tan Sürücüsüz Otobüs Astar

By. Nurettin Çelik27 Eylül, 2019898
Business

Mercedes Benz Körüklü E-Citaro Geliyor!

By. Nurettin Çelik18 Kasım, 2019982